The Diary Of A Book Junkie

Станете част от една приятелска общност

Книги за тинейджъри

Share
SweetTalker
Творец

Брой мнения : 140

Книги за тинейджъри

Писане  SweetTalker on Нед Юли 24, 2016 11:35 pm

Заобиколена съм от деца, които не обичат да четат. Пробвах да събудя любопитството им с какви ли не книги, разкази, митове и легенди, приказки... Става въпрос за тинейджъри, момчета, на около 13-14 години и интересуващи се само от игри, били те компютърни или не.
Ако имате идеи, моля ви, споделете ги. Мисля, че се изчерпих, а започнах и да губя вяра.
BookJunkie
Admin

Брой мнения : 50
Местожителство : Бургас

Re: Книги за тинейджъри

Писане  BookJunkie on Нед Юли 24, 2016 11:42 pm

Опитай с YA фентъзи. От типа на Сара Дж. Маас, Синдер и други подобни. Гледам навън са доста популярни сред тинейджърите. Както и Джон Грийн.

ZiDiTee

Брой мнения : 305

Писане  ZiDiTee on Чет Юли 28, 2016 10:45 am

А дали да не опиташ с книги-игри? Или книги по игри ...

Според мен вкусът към четенето трябва да се култивира.
Ако на едно дете не му е четено от мама/тати/баба/дядо/кака/батко ... как да го накараме да чете самостоятелно по-нататък.
Не познавам хора, които четат, но в дома им няма книги. Не познавам хора, които четат, но не си говорят за книги с най-близките си.
А да чакаме на училището /отворете някоя литература за малките класове и вижте за какво става въпрос ...
Уффф, много сериозен ми стана поста ...
DobiTo
Преводач

Брой мнения : 60

Писане  DobiTo on Чет Юли 28, 2016 11:09 am

Трудна възраст. Книги от типа на "Клюкарката", също Monika Feth и Nina Blazon, пишат книги насочени към тийнейджърите, но мисля, че не са преведени на български. Но то си зависи за момиче или момче тъсиш книга.
viki12

Брой мнения : 154

Писане  viki12 on Чет Юли 28, 2016 12:22 pm

Ако е за момче, бих препоръчала поредиците на Рик Риърдън, всъщност те стават и за момичета. Миналото лято синът ми трябваше да прочете "Старогръцките митове и легенди" но не му беше интересно /нали ги знаете тинейджърите/. И като се разрових, попаднах на тези поредици, страхотни са. Дори и аз ги прочетох, много увлекателни и написани с голямо въображение. Cool
Zaio

Брой мнения : 4

Писане  Zaio on Чет Авг 04, 2016 4:26 pm

Обожавам YA, но наистина много зависи кой ще я чете. С две ръце препоръчвам Касандра Клеър (Cassandra Clare) https://www.goodreads.com/series/44457-the-mortal-instruments & https://www.goodreads.com/series/54144-the-infernal-devices , но може романтичната линия да не им допадне.

Може би за момчетата Орсън Скот Кард с Играта на Ендър би бил увлекателен:
https://www.goodreads.com/book/show/7883838?ac=1&from_search=true

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Сеп 23, 2017 3:23 am