The Diary Of A Book Junkie

Станете част от една приятелска общност

Коя е първата книга,която прочетохте?

Share
elinor83
Преводач

Брой мнения : 76
Местожителство : Бургас

Коя е първата книга,която прочетохте?

Писане  elinor83 on Сря Юли 27, 2016 8:59 am

Всеки има книга,която го е "запалила" по четенето. Коя беше вашата?
TsvetyGenova
Admin

Брой мнения : 197
Местожителство : Лондон

Re: Коя е първата книга,която прочетохте?

Писане  TsvetyGenova on Сря Юли 27, 2016 12:40 pm

Shy Shy  Здрач? Embarassed Embarassed  Рзбира се, чела съм и преди това ... обаче не както след тази поредица. silent silent silent
А теб какво те запали, Ели?! Cool

Брой мнения : 76

Писане  elinor83 on Сря Юли 27, 2016 12:47 pm

А теб какво те запали, Ели?! Cool

"Огледален образ" на Сандра Браун преди 7 години. Преди това в тийн годините четох от тези тъничките на "Хермес" и "Арлекин",но след "Огледален образ" чета постоянно. Това ми е и любимата авторка I love you
aiseldzhurova
Преводач

Брой мнения : 7
Местожителство : Кричим

Писане  aiseldzhurova on Сря Юли 27, 2016 3:42 pm

Винаги съм обичала да чета, но бях спряла доста време,все не отделях време. Преди 3 години прочетох 50 нюанса сиво и оттогава непрекъснато чета всеки ден.. Smile
nmk_262

Брой мнения : 81

Писане  nmk_262 on Сря Юли 27, 2016 4:09 pm

Още от малка си чета, но по - сериозно се захванах, след прочета на "Чужди очи" от Джул Хатауей преди 3 - 4 години.
BookJunkie
Admin

Брой мнения : 50

Писане  BookJunkie on Сря Юли 27, 2016 5:32 pm

Книгата, която помня и до днес е на Уилям Сароян "Мамо, обичам те". Прочетох я като дете, не е нищо особено, но някак ми е останало в главата заглавието.
В тийн годините четях основно класика - българска и чужда. А книгите, които ме запалиха по романтичният жанр е "Дяволът в теб" на Луиз Бегшоу и "7 дни, 7 нощи" на Уенди Уакс. Бях на 16 някъде.

ZiDiTee

Брой мнения : 305

Писане  ZiDiTee on Чет Юли 28, 2016 10:21 am

Първата? Ама най-най-първата??? Чета, откакто се помня, а май чета и от преди да се помня ...
Чете и цялото ми семейство, и винаги са чели ... много ... а не мен ми четат от преди да се родя.

Нямам никаква идея за първата си самостоятелно прочетена книжка, някоя приказка ще да е било.
Не мога да си спомня първата, "зарибяваща" книга в нито един от жанровете, които чета.
От ЕГН-то ще да е Shocked
SweetTalker
Творец

Брой мнения : 140

Писане  SweetTalker on Чет Юли 28, 2016 12:36 pm

Преди около 4 години, забелязах истински библиотеката вкъщи. Огромна и с много книги, които намирах за странни и дори скучни, но се спомням, че трябваше да отида на село и взех една просто така. Следващите два дни не можах да се отделя от нея, чисто постижение за човек, който не е чел истински преди това.
Оттогава не мога да се отделя от книгите като цяло.
Red-Queen

Брой мнения : 7

Писане  Red-Queen on Пет Юли 29, 2016 10:56 am

Първата ми книга, която прочетох до края и все още помня беше един от романите на майка ми - Катлийн Удиуиз — Шана. Laughing Преди никой не можеше да ме накара даже и да помириша книга, а сега всички ми мърморят, че "ще остана без очи" с това четене. Suspect
Maya Vasileva

Брой мнения : 5
Местожителство : Варна

Писане  Maya Vasileva on Съб Юли 30, 2016 8:35 am

"И тогава умираш" на Айрис Йохансен това беше, когато бях на 15г. Напрвих пауза от няколко години, докато не се омъжих за Капитан на кораб, който отсъства по 4 месеца и аз се оказах с много свободно време. Преоткрих книгите с биографичната книга "Пустинно цвете" Уерис Диъри.
Ива

Брой мнения : 201

Писане  Ива on Съб Юли 30, 2016 4:36 pm

Чета от както се помня. Нямам точно спомен коя ще е била първата книга. Но определено Сандра Браун ме запали по любовния жанр преди 20 години Embarassed
BookJunkie
Admin

Брой мнения : 50

Писане  BookJunkie on Съб Юли 30, 2016 4:48 pm

Maya Vasileva написа:"Преоткрих книгите с биографичната книга "Пустинно цвете" Уерис Диъри.

Много е добра. Ако успееш да намериш прочети "Убийството на Сорая М." Има и филм. Но е много по-тежка от тази на Уерис Диъри.
deynnaftw

Брой мнения : 2

Писане  deynnaftw on Сря Авг 03, 2016 7:24 pm

Всичко с четенето при мен започна със сериалчето "Тайният кръг" . Бях откачила по него, но уви спряха го. И така си купих книгите .. не съм спала докато не ги прочетох и трите, а след тях последваха и много други от същия жанр. Днес  вече чета всичко.

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Ное 25, 2017 12:16 am