The Diary Of A Book Junkie

Станете част от една приятелска общност

Лексикон ( Нека да се опознаем )

Share
bukuto

Брой мнения : 2

Лексикон ( Нека да се опознаем )

Писане  bukuto on Вто Авг 23, 2016 1:26 pm

1. Име?
2. Зодия?
3. Пороци?
4. Професия?
5. Обичаш …
6. Мразиш…
7. Страхуваш се от …
8. В какво вярваш?
9. А вярваш ли в истинското  приятелство?
10. Мечтаеш за…
11. Защо четеш?
12. Книга или четец?
13. Любима книга от Блога /Форума?
14. Тук често се пише за любов … какво е за теб тя?
15. Имаш ли си винаги резервен план?
16. Ако можеше да избираш в коя епоха би живяла?
17. Коя домакинска работа не обичаш да вършиш?
18. Ако може да смениш първото си име, какво би било то?
19. Кой беше последния филм/книга/тв шоу, който те накараха да заплачеш?
20. Ако можеш да избираш от всички хора на света, кого би поканил на вечеря в дома си?
21. Би ли искал да бъдеш известен? По какъв начин?
22. Назови 3 неща, по които изглежда, че с партньора ти си приличате?
23. Ако може утре да се събудиш и да си придобил някакви способности или качество , какво би искал да е?
24. Има ли за теб нещо, което е твърде сериозно, за да се шегуваш с него?
25. Какво мислиш за противоположния пол?
26. Как изглежда "перфектният" ден за теб?
27. Ще издържиш ли още 100 такива въпроса?
bukuto

Брой мнения : 2

Re: Лексикон ( Нека да се опознаем )

Писане  bukuto on Вто Авг 23, 2016 1:30 pm

1. Име?  - Виктория
2. Зодия? -  Везни
3. Пороци? - Не пуша, не пия , по мъже не ходя ( освен по моя хаха ) Значи нямам  Embarassed
4. Професия? - За момента си гледам детето
5. Обичаш … - Да релаксирам с книга в ръка ( да мързелувам)
6. Мразиш… - Лицемерието
7. Страхуваш се от … - Тъмното
8. В какво вярваш? - Труден въпрос  
9. А вярваш ли в истинското  приятелство? – Да вярвам, че го НЯМА
10. Мечтаеш за… - Собствен дом и голямо семейство ( за идилията от филмите .. по празници голямата маса с около 20-30 роднини, всеки се надвиква с другия , деца пищят)
11. Защо четеш? – Защото само така си отпочивам  истински  и стимулирам въображението си като си представям героите и обстановката, в която се намират
12. Книга или четец? – Книга , но в случая ползвам четец
13. Любима книга от Блога/Форума? – Изневяра , голям фен съм на Вендета Блек,  но до края има доста време  I love you
14. Тук често се пише за любов … какво е за теб тя? – Иска ми се да съществуваше тази любов от книгите, но тя си остава там.  Вярвам в чистата любов към децата  и животните, останалото е илюзия Razz
16. Ако можеше да избираш в коя епоха би живяла? – В днешно време
17. Коя домакинска работа не обичаш да вършиш? – да пускам прахосмукачка и да мия пода
18.        Ако може да смениш първото си име, какво би било то? – Не бих го сменила
19. Кой беше последния филм/книга/тв шоу, който те накараха да заплачеш? – „Аз преди теб“ , това е 1вата книга, на която плача. Не очаквах такъв край. И на филма
„Най - доброто в мен“
 Crying or Very sad
20. Ако можеш да избираш от всички хора на света, кого би поканил на вечеря в дома си? – родителите си ( на далечко са)
21. Би ли искал да бъдеш известен? По какъв начин? - Не
22. Назови 3 неща, по които изглежда, че с партньора ти си приличате? – обичаме да сме покрай вода ( язовир, река, море ..) , не харесваме лекарите ,  не обичаме да ни е разхвърлено …. На този въпрос мислих 1 час .. за всичко сме в 2те крайности   Nooo
23. Ако може утре да се събудиш и да си придобил някакви способности или качество , какво би искал да е? – да мога да чета мисли  Very Happy
24. Има ли за теб нещо, което е твърде сериозно, за да се шегуваш с него? – Не, фен съм на черния хумор
25. Какво мислиш за противоположния пол? – че са пълни егоисти Wink
26. Как изглежда "перфектният" ден за теб? – сред природата с любимите хора
27. Ще издържиш ли още 100 такива въпроса? – Не
TsvetyGenova
Admin

Брой мнения : 197
Местожителство : Лондон

Писане  TsvetyGenova on Вто Авг 23, 2016 2:24 pm

1. Име? Цветелина Генова.
2. Зодия? Телец.
3. Пороци? Не пуша, не пия и аз по-мъже не ходя.. абе човек за пример съм.
4. Професия? Занимавам се е направата на корици. Като махнем това, работя за блога.. много приятна работа, всеки който има желание трябва да се набута там.
5. Обичаш … Котките си.
6. Мразиш… 90% от населението.
7. Страхуваш се от … Всичко брой ли се?
8. В какво вярваш? Че един ден, любовта ще спаси света...
9. А вярваш ли в истинското приятелство? Вярвам... просто не съм го намерила.
10. Мечтаеш за… Котенцата ми да са до мен. Заедно със семейството ми.
11. Защо четеш? За да вляза в един различен свят от моя.
12. Книга или четец? Харесвам книгите, за да ги гледам.. но често съм имала и 2те и сядам да чета на компа....
13. Любима книга от Блога /Форума? Още не е преведена.
14. Тук често се пише за любов … какво е за теб тя? Любов.
15. Имаш ли си винаги резервен план? Не...
16. Ако можеше да избираш в коя епоха би живяла? При някой херцог.. хахаха
17. Коя домакинска работа не обичаш да вършиш? Не се обичаме много с метлата.
18. Ако може да смениш първото си име, какво би било то? Харесвам името си. Проблема е, че е трудно за произнасяне от чужденци. А сега не съм в България... и те така.
19. Кой беше последния филм/книга/тв шоу, който те накараха да заплачеш? На филми, книги и сериали плача често. В живота по-рядко.
20. Ако можеш да избираш от всички хора на света, кого би поканил на вечеря в дома си? Семейството си!
21. Би ли искал да бъдеш известен? По какъв начин? Да. Тайна.
22. Назови 3 неща, по които изглежда, че с партньора ти си приличате? Харесваме да играем видео игри,  обичаме постоянно да сме под душа и да гледаме 2ма мъже и половина. Време ни е да пораснем. Хаха.
23. Ако може утре да се събудиш и да си придобил някакви способности или качество , какво би искал да е? Да се телепортирам.
24. Има ли за теб нещо, което е твърде сериозно, за да се шегуваш с него? Жестокостта към животните.
25. Какво мислиш за противоположния пол? Мъже...
26. Как изглежда "перфектният" ден за теб? Да съм до семейството си... и да си играя с котенцата ми.
27. Ще издържиш ли още 100 такива въпроса? Човече НЕ

Брой мнения : 201

Писане  Ива on Вто Авг 23, 2016 10:21 pm

1. Име - Ивелина
2. Зодия - Лъв
3. Пороци - Пуша
4. Професия - В момента съм без такава
5. Обичаш …Детето си и да чета
6. Мразиш…Завистта и лицемерието
7. Страхуваш се от …Болести
8. В какво вярваш - Не знам честно казано
9. А вярваш ли в истинското  приятелство - Не!
10. Мечтаеш за…По спокоен живот
11. Защо четеш - Четенето ме развлича и ми помага да избягам от реалността
12. Книга или четец - По принцип книга, но когато нямам съм на четеца/таблета
13. Любима книга от Блога /Форума Арогантен костюмар, Изневяра, Хотелът, Герой, Изключението, абе с една дума всички
14. Тук често се пише за любов … какво е за теб тя - Вярвам в любовта между родител и дете, иначе всичко друго е илюзия
15. Имаш ли си винаги резервен план - Почти
16. Ако можеше да избираш в коя епоха би живяла - Тук и сега
17. Коя домакинска работа не обичаш да вършиш - По принцип съм маниачка на тема домакинска работа, обаче ненавиждам чистенето с прахосмукачка
18. Ако може да смениш първото си име, какво би било то - Идея си нямам
19. Кой беше последния филм/книга/тв шоу, който те накараха да заплачеш - Телевизия не гледам, за книга много често си поплаквам на книгите
20. Ако можеш да избираш от всички хора на света, кого би поканил на вечеря в дома си - Хаха някой герой от книга хаха
21. Би ли искал да бъдеш известен? По какъв начин - Не
22. Назови 3 неща, по които изглежда, че с партньора ти си приличате - Твърдоглавие, импулсивност и двамата харчим на поразия
23. Ако може утре да се събудиш и да си придобил някакви способности или качество , какво би искал да е - Телепортиране
24. Има ли за теб нещо, което е твърде сериозно, за да се шегуваш с него - По принцип съм голяма шегаджийка и много хора около мен мислят, че нищо не приемам на сериозно. Но с болести не бих се шегувала никога.
25. Какво мислиш за противоположния пол - Женчовци
26. Как изглежда "перфектният" ден за теб - Зависи от настроението ми. Понякога искам цял ден да прекарам в четене, друг път пък в разходки
27. Ще издържиш ли още 100 такива въпроса - Май не  What a Face
viki12

Брой мнения : 154

Писане  viki12 on Сря Авг 24, 2016 4:44 pm

1. Име - Таня/Стоянка/
2. Зодия - Рак
3. Пороци - Пуша
4. Професия - В момента без
5. Обичаш …Децата си и да чета
6. Мразиш…Завистта и лицемерието
7. Страхуваш се от …ох много неща, но на първо място да не боледува малката
8. В какво вярваш - Не знам
9. А вярваш ли в истинското  приятелство - Донякъде
10. Мечтаеш за… Спокоен живот
11. Защо четеш - Четенето ми оправя настроението и ми помага да избягам от реалността
12. Книга или четец - Книга разбира се, но когато нямам съм на лаптопа
13. Любима книга от Блога - Арогантен костюмар, Изневяра, Хотелът, Герой, Изключението, хм май всички. Cool
14. Тук често се пише за любов … какво е за теб тя - Вярвам в любовта на майката към детето й
15. Имаш ли си винаги резервен план - Понякога
16. Ако можеше да избираш в коя епоха би живяла - Сега
17. Коя домакинска работа не обичаш да вършиш - По принцип обичам домакинската работа, май миенето на прозорците ме нерви най- много
18. Ако може да смениш първото си име, какво би било то - Стела
19. Кой беше последния филм/книга/тв шоу, който те накараха да заплачеш - Телевизия не гледам няма време, а за книга май често си поплаквам все ги изживявам
20. Ако можеш да избираш от всички хора на света, кого би поканил на вечеря в дома си -  Герой от книга, ама не питайте кой, много са perspiration  
21. Би ли искал да бъдеш известен? По какъв начин - Не
22. Назови 3 неща, по които изглежда, че с партньора ти си приличате - Твърдоглавие, честност и двамата обичаме хубавите филми
23. Ако може утре да се събудиш и да си придобил някакви способности или качество , какво би искал да е - Магьосница като Поулгара. Like a Star @ heaven
24. Има ли за теб нещо, което е твърде сериозно, за да се шегуваш с него - Обичам шегите, много в къщи всъщност аз първа успявам да спра, другите са с контри не пускат ей. С болести никога обаче не се шегувам.
25. Какво мислиш за противоположния пол - Дечковци
26. Как изглежда "перфектният" ден за теб - Зависи от настроението ми, но обикновено с книга в ръка по възможност .
27. Ще издържиш ли още 100 такива въпроса - Нее silent

ZiDiTee

Брой мнения : 305

Писане  ZiDiTee on Чет Авг 25, 2016 8:30 am

1. Име? Хммм, ако ви кажа, ще трябва да ви убия!
2. Зодия? Звездна-небесна с коронка /да прикрива рогцата/ и опашка
3. Пороци? Всички възможни и невъзможни, даже си имам някои все още неизмислени и некатегоризирани от обществото, вселената и всички останали
4. Професия? Лентяй от класа на повикване, но това е временно - тези дни чакам повишение
5. Обичампороците си
6. Мразяпороците на другите
7. Страхуваш се от … вода и сапун, затова и не се мия, ама никога, никога
8. В какво вярваш? В изключенията, в правилата и най-вече в себе си и в другите
9. А вярваш ли в истинското  приятелство? Категорично да, особено в такова между индивиди от противоположен пол с хетеросексуална ориентация. Също така безрезервно и непоколебимо вярвам в бога, алтруизма и непорочното зачатие.
10. Мечтая за… илюзорно-изменчив и коварен арогантен костюмар и герой на име Люк, обсебващо шепнещ ми на ушенце „P.S. Ти си моя“, с когото да съм за една седмица в Ню Йорк, отседнала като принцеса-булка в грозно-любовен хотел от три части  Laughing  Само не ме карайте да отговарям пак на този въпрос след няколко годинки, като се понатрупат повечко преводчета в блога на нашето бижу BJ.
11. Защо четеш? А защо не? Всъщност, правя го единствено и само да се изфукам, че го мога /четенето, де
12. Книга или четец? Нито едно от двете – най-обичам да ми четат ... на ушенце и т.н. – виж отговора на т.10 :Wink:
13. Любима книга от Блога /Форума? Всички настоящи и вече публикувани, всички в процес на превод и за предстояща публикация и, естествено, всички бъдещи - предвидени и непредвидени за превод.
14. Тук често се пише за любов … какво е за теб тя? Истински героизъм и понякога свинщина
15. Имаш ли си винаги резервен план? Винаги, всякога, и то поне по няколко
16. Ако можеше да избираш в коя епоха би живяла? В миналото, в настоящето и в бъдещето, и по възможност - ЕДНОВРЕМЕННО
17. Коя домакинска работа не обичаш да вършиш? Не знам, ще трябва да опитам първо да свърша нещо домакинско, че да ви рапортувам след това.
18. Ако може да смениш първото си име, какво би било то? Хортензия-Претенция-Олимпикус-Съвършеникус-Уникатус-Максимус Wink Всъщност, вече съм подала документи в Държавен вестник за смяна на името. Не ме питайте другите ми три имена какви ще бъдат ...
19. Кой беше последния филм/книга/тв шоу, който те накараха да заплачеш? За последно ревах ... от смях ... на някаква тъпа реклама ... не помня каква
20. Ако можеш да избираш от всички хора на света, кого би поканил на вечеря в дома си? Зависи кой ще ни сготви и какво. Казвам ви, хич не е лесно да се съобразяваш с всички хора на света, а аз ги разбирам тези работи. За последно каних херцога и херцогинята на Кеймбридж на шкембе чорба и пръжки с праз, много им харесаха!
21. Би ли искал да бъдеш известен? По какъв начин? Че аз СЪМ известна вече, и то по ВСЯКАКВИ начини.
22. Назови 3 неща, по които изглежда, че с партньора ти си приличате? Само три ли? Та ние сме си като еднояйчни близнаци, направо. Но щом искате три - ето ги: и двамата имаме по една глава, неразривно свързана с тялото чрез врат, която от време на време клатим в съгласие с другия;  и двамата ходим боси на плажа /освен ако не сме в Гърция или Индия/; и двамата пием вода от чешмата, вино с приятели на терасата по залез-слънце и мляко с нескафе насаме в леглото с любимия.
23. Ако може утре да се събудиш и да си придобил някакви способности или качество, какво би искал да е? Да изпъквам в очите на слепите, да отговарям умно на глупави въпроси, да получавам тиквени медали за щяло и нещяло и да правя добро впечатление
24. Има ли за теб нещо, което е твърде сериозно, за да се шегуваш с него? Да, страданието и, в частност - смъртта на близки хора /това май ще е единствения въпрос, на който отговорям сериозно
25. Какво мислиш за противоположния пол? Каквото и той мисли за мен
26. Как изглежда "перфектният" ден за теб? "Перфектният" ми ден е точно какъвто беше вчерашният, какъвто е днешният и какъвто ще бъде утрешният.
27. Ще издържиш ли още 100 такива въпроса? Още опознавателни въпроси??? Аз съм издържлива, още 1000 х 100 въпроса ще издържа без проблем, ама вие дали ще ми издържите отговорите ... съвсем не съм сигурна

Последната промяна е направена от ZiDiTee на Пон Сеп 05, 2016 9:40 am; мнението е било променяно общо 1 път
SweetTalker
Творец

Брой мнения : 140

Писане  SweetTalker on Нед Авг 28, 2016 6:06 pm

1. Име? Евгения
2. Зодия? Риби
3. Пороци? Хм..
4. Професия? Бъдеща студентка
5. Обичаш … Книгите, животните, природата, семейството ми, приятелите
6. Мразиш… Пороците на хората
7. Страхуваш се от … Паяци и игли
8. В какво вярваш? Във всичко, което може да се докаже
9. А вярваш ли в истинското  приятелство? ДА
10. Мечтаеш за… Прекалено много неща, все пак съм риби
11. Защо четеш? За да преживея нещо, което в момента не мога. Да избягам от реалността и да бъда някой друг. Може би също, за да опозная повече хората.
12. Книга или четец? И двете имат своите плюсове, но предпочитам книгата.
13. Любима книга от Блога /Форума?Грозна любов. Чаках много за нея, писах на няколко издателства и нищо. Благодаря ви много за това, че я преведохте.
14. Тук често се пише за любов … какво е за теб тя? Всичко без значение от вида й.
15. Имаш ли си винаги резервен план? Абсолютно.
16. Ако можеше да избираш в коя епоха би живяла? Обожавам да чета исторически любовни романи. Чела съм от всички епохи и е прекалено трудно да избера само една
17. Коя домакинска работа не обичаш да вършиш? Подреждането на дрехи.
18. Ако може да смениш първото си име, какво би било то? Ева
19. Кой беше последния филм/книга/тв шоу, който те накараха да заплачеш? Карам (индийски)
20. Ако можеш да избираш от всички хора на света, кого би поканил на вечеря в дома си? Мишел Обама
21. Би ли искал да бъдеш известен? По какъв начин? С нещо, което истински умея. Не бих искала да ставам за смях
22. Назови 3 неща, по които изглежда, че с партньора ти си приличате? Чувство за хумор, инат и любов към животните
23. Ако може утре да се събудиш и да си придобил някакви способности или качество , какво би искал да е? Да чета мислите на хората.
24. Има ли за теб нещо, което е твърде сериозно, за да се шегуваш с него? Чуждото нещастие, особено ако се касае за деца или животни
25. Какво мислиш за противоположния пол? Понякога се чувствам повече момче от тях... Понякога са големи "женцовци"
26. Как изглежда "перфектният" ден за теб? Книги, книги и книги
27. Ще издържиш ли още 100 такива въпроса? Бррр... може би, а може би не Shocked

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Ное 25, 2017 5:46 am